Milk Program

Milk Program

Students in grades K-5 who wish to purchase milk for a daily snack may do so. The cost of milk is 50¢ per 8 oz. carton. This cost will be deducted from the student lunch account. If a student in Grade K-5 is determined to be eligible for Free & Reduced Price Meals, there will be no charge for snack milk. No additional application is needed.